ZW-02-09-G-S-310-250
Part Number:
ZW-02-09-G-S-310-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.310" (7.874mm)
Length - Tail :
0.250" (6.350mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)