ZW-04-08-T-S-215-090
Part Number:
ZW-04-08-T-S-215-090
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height :
0.215" (5.461mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)