ZW-03-12-T-S-625-220
Part Number:
ZW-03-12-T-S-625-220
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height :
0.625" (15.875mm)
Length - Tail :
0.220" (5.588mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)