HW-02-17-F-S-236-122
Part Number:
HW-02-17-F-S-236-122
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating) :
0.122" (3.099mm)
Length - Stack Height :
0.236" (5.994mm)
Length - Tail :
0.122" (3.099mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)