ZW-03-11-T-S-728-118
Part Number:
ZW-03-11-T-S-728-118
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.084" (2.134mm)
Length - Stack Height :
0.728" (18.491mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)