ZW-03-11-T-S-600-230
Part Number:
ZW-03-11-T-S-600-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.600" (15.240mm)
Length - Tail :
0.230" (5.842mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)