ZW-03-11-T-S-500-235
Part Number:
ZW-03-11-T-S-500-235
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.195" (4.950mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.235" (5.969mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)