TW-02-07-T-S-530-110
Part Number:
TW-02-07-T-S-530-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.112" (2.845mm)
Length - Stack Height :
0.530" (13.450mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)