TW-02-07-T-S-250-050
Part Number:
TW-02-07-T-S-250-050
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.452" (11.481mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.050" (1.270mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)