DW-02-13-F-S-900
Part Number:
DW-02-13-F-S-900
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height :
0.900" (22.860mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)