DW-02-09-F-S-278
Part Number:
DW-02-09-F-S-278
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.342" (8.686mm)
Length - Stack Height :
0.278" (7.061mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)