DW-02-10-F-S-591
Part Number:
DW-02-10-F-S-591
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.129" (3.277mm)
Length - Stack Height :
0.591" (15.011mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)