ZW-03-16-T-S-275-085
Part Number:
ZW-03-16-T-S-275-085
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.445" (11.303mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Length - Tail :
0.085" (2.159mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)