ZW-03-10-T-S-525-170
Part Number:
ZW-03-10-T-S-525-170
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height :
0.525" (13.335mm)
Length - Tail :
0.170" (4.318mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)