ZW-03-08-T-S-230-055
Part Number:
ZW-03-08-T-S-230-055
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height :
0.230" (5.842mm)
Length - Tail :
0.055" (1.400mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)