ZW-03-08-T-S-200-140
Part Number:
ZW-03-08-T-S-200-140
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.140" (3.556mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)