ZW-03-07-T-S-300-065
Part Number:
ZW-03-07-T-S-300-065
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.065" (1.651mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)