ZW-03-07-T-S-250-089
Part Number:
ZW-03-07-T-S-250-089
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Length - Overall Pin :
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating) :
0.091" (2.311mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.089" (2.261mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)