ZW-02-10-L-S-450-120
Part Number:
ZW-02-10-L-S-450-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height :
0.450" (11.430mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)