TW-02-05-T-S-405-095
Part Number:
TW-02-05-T-S-405-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Length - Overall Pin :
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating) :
0.094" (2.388mm)
Length - Stack Height :
0.405" (10.287mm)
Length - Tail :
0.095" (2.413mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)