TW-02-03-T-S-315-025
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-02-03-T-S-315-025
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.195" (4.950mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
0.025" (0.635mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
2
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)