HW-02-15-T-S-315-150
Part Number:
HW-02-15-T-S-315-150
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)