DW-02-09-F-S-350
Part Number:
DW-02-09-F-S-350
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height :
0.350" (8.890mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)