DW-02-15-F-S-354
Part Number:
DW-02-15-F-S-354
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.166" (4.216mm)
Length - Stack Height :
0.354" (8.992mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)