TW-02-09-T-S-230-125
Part Number:
TW-02-09-T-S-230-125
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.101" (2.565mm)
Length - Stack Height :
0.230" (5.842mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)