ZW-03-17-T-S-200-100
Part Number:
ZW-03-17-T-S-200-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)