ZW-03-15-T-S-400-115
Part Number:
ZW-03-15-T-S-400-115
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.115" (2.921mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)