ZW-03-09-T-S-405-160
Part Number:
ZW-03-09-T-S-405-160
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height :
0.405" (10.287mm)
Length - Tail :
0.160" (4.064mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)