TW-02-09-T-S-290-050
Part Number:
TW-02-09-T-S-290-050
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.116" (2.946mm)
Length - Stack Height :
0.290" (7.366mm)
Length - Tail :
0.050" (1.270mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)