TW-02-09-T-S-273-092
Part Number:
TW-02-09-T-S-273-092
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.091" (2.311mm)
Length - Stack Height :
0.273" (6.934mm)
Length - Tail :
0.092" (2.337mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)