TW-02-09-T-S-175-120
Part Number:
TW-02-09-T-S-175-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.161" (4.089mm)
Length - Stack Height :
0.175" (4.445mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)