ZW-02-14-T-S-1181-118
Part Number:
ZW-02-14-T-S-1181-118
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.131" (3.327mm)
Length - Stack Height :
1.181" (29.997mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)