DWM-01-51-G-S-205
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
DWM-01-51-G-S-205
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.410" (10.414mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height :
0.205" (5.207mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)