DW-02-08-F-S-315
Part Number:
DW-02-08-F-S-315
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)