DW-02-08-F-S-375
Part Number:
DW-02-08-F-S-375
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.045" (1.143mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)