ZW-02-12-T-S-600-400
Part Number:
ZW-02-12-T-S-600-400
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.030" (0.762mm)
Length - Stack Height :
0.600" (15.240mm)
Length - Tail :
0.400" (10.160mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)