ZW-02-12-T-S-512-160
Part Number:
ZW-02-12-T-S-512-160
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.358" (9.093mm)
Length - Stack Height :
0.512" (13.005mm)
Length - Tail :
0.160" (4.064mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)