ZW-02-11-T-S-759-084
Part Number:
ZW-02-11-T-S-759-084
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.087" (2.210mm)
Length - Stack Height :
0.759" (19.279mm)
Length - Tail :
0.084" (2.134mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)