ZW-02-11-T-S-700-086
Part Number:
ZW-02-11-T-S-700-086
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.144" (3.658mm)
Length - Stack Height :
0.700" (17.780mm)
Length - Tail :
0.086" (2.184mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)