ZW-02-11-T-S-686-122
Part Number:
ZW-02-11-T-S-686-122
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.122" (3.099mm)
Length - Stack Height :
0.686" (17.424mm)
Length - Tail :
0.122" (3.099mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)