ZW-02-11-T-S-680-080
Part Number:
ZW-02-11-T-S-680-080
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.680" (17.272mm)
Length - Tail :
0.080" (2.032mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)