ZW-02-11-T-S-275-475
Part Number:
ZW-02-11-T-S-275-475
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Length - Tail :
0.475" (12.065mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)