ZW-02-10-T-S-585-125
Part Number:
ZW-02-10-T-S-585-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.585" (14.859mm)
Length - Tail :
0.125" (3.180mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)