ZW-02-10-T-S-551-139
Part Number:
ZW-02-10-T-S-551-139
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.551" (13.995mm)
Length - Tail :
0.139" (3.531mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)