ZW-02-10-T-S-550-140
Part Number:
ZW-02-10-T-S-550-140
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.550" (13.970mm)
Length - Tail :
0.140" (3.556mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)