ZW-02-10-T-S-227-088
Part Number:
ZW-02-10-T-S-227-088
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.515" (13.081mm)
Length - Stack Height :
0.227" (5.766mm)
Length - Tail :
0.088" (2.235mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)