ZW-02-15-T-S-435-100
Part Number:
ZW-02-15-T-S-435-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height :
0.435" (11.049mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)