ZW-02-15-T-S-375-127
Part Number:
ZW-02-15-T-S-375-127
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.128" (3.251mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Length - Tail :
0.127" (3.226mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)