ZW-02-15-T-S-295-126
Part Number:
ZW-02-15-T-S-295-126
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.209" (5.309mm)
Length - Stack Height :
0.295" (7.493mm)
Length - Tail :
0.126" (3.200mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)