ZW-02-09-T-S-430-150
Part Number:
ZW-02-09-T-S-430-150
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.430" (10.922mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)